Recenzja gadżetu – kubek do mycia pędzli od Amazing Art

Recenzja gadżetu – kubek do mycia pędzli od Amazing Art

kubek do czyszczenia pedzli

Amazing Art kubek do czyszczenia pędzli – pod tą dumnie brzmiącą nazwą zakupiłem podczas ostatnich zakupów w modelarskim wynalazek, który wydał mi się jako potencjalnie całkiem przydatny w praktyce gadżet. Czy tak jest w praktyce? Czy warto wydać na to, o zgrozo – prawie 7 zł? 😉

Co to właściwie jest? To zwykły plastikowy kubek z zakrętką wykonany z taniego w odczuciu tworzywa. Ma dwie dodatkowe cechy. Pierwsza i najważniejsza to zaczepy na pędzle, których jest osiem i tu była moja pierwsza obawa – jak będą się mieściły w nich pędzle?

Okazuje się, że bez problemu, ponieważ są bardzo rozciągliwe i dopasowują się do grubości trzonka pędzelka. Druga cecha tego gadżetu, to – nazwijmy to „przegródki” na dnie kubeczka. Służyć mają one w zamyśle do czyszczenia pędzla, którym po napełnieniu kubka rozpuszczalnikiem będziemy po tych grodziach „czochrać?” włosiem.czyszczenie pedzli w kubku

O dziwo sprawdza się to nieźle. Zastosowałem aceton techniczny – kubek nie zareagował w żaden sposób niepokojąco na ten rozpuszczalnik.

Czy „kubek do czyszczenia pędzli” do czegoś się przydał?

Ale tak naprawdę nie to było głównym moim pomysłem na wykorzystanie tego „kubka do mycia pędzli”. Myć pędzle da się równie dobrze na inne sposoby. Chodziło mi o te zaczepy na pędzle. I to jest świetna rzecz.

Malując pędzlem akrylami, najgorszym problemem jest zasychająca farba na pędzlu. Z każdą minutą trzeba się liczyć z tym, że pędzel gromadzi w głębi włosia farbę, która przysycha i w ten sposób nie dość, że pędzel gorzej maluje, to jeszcze domycie go idealnie na koniec graniczy z cudem.

Konieczne staje się więc przepłukiwanie go w trakcie malowania. Można nalać sobie w kubek czy kieliszek wody, ale co jeśli szykuje nam się dłuższa przerwa w malowaniu? Najgorsze co można robić pędzlom to zostawianie ich w taki sposób, że opierają się włosiem o dno.

A ten kubek to rozwiązanie na ten problem!  Dzięki klipsom możemy moczyć pędzel tak, by był zanurzony ale nie rozwarstwiał włosia o dno. Ponadto, te przegródki, o których pisałem wcześniej sprawiają, że w każdej takiej przegrodzie możemy moczyć inny pędzelek jeśli malujemy kilkoma kolorami na raz (musimy pilnować aby nie było więcej cieczy niż krawędź przegród i aby nie przechylić kubka). Jest to genialne rozwiązanie w swojej prostocie.mozna moczyc pedzle miedzy sesjami

Ogółem wiem już, że na pewno to będzie stale używany gadżet w moim warsztacie, do każdego malowania pędzlami. Wykonanie? Za tą cenę nie ma co oczekiwać cudów i powiem szczerze, wieje trochę tandetą. Jeśli będzie traktowany z dbałością powinien trochę jednak wytrzymać.

Nie jest to też magiczne narzędzie do samoczynnego czyszczenia pędzli po malowaniu – dla tej funkcji bym tego nie kupił. Jeśli jednak często pędzlujesz – warto wydać tę parę groszy.

Jakość wykonania: 5/10

Stosunek cena/jakość: 9/10

Pomysł: 8/10

Rekomendacja: Warto!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.