Miło, że wpadłeś!
Poniżej lista kategorii
Po prawej - nasze kanały

What if? War is not end: I mistrzostwa o puchar Modelarskiego Świata !

MODELARSTWO OD PODSTAW

What if? War is not end: I mistrzostwa o puchar Modelarskiego Świata !

I mistrzostwa o puchar Modelarskiego Świata

Uwaga! Konkurs jest sponsorowany przez www.sklep.modelarskiświat.pl i jest konkursem dla klientów naszego sklepu*. Pozwoli to nam na zasponsorowanie nagrody, a w przyszłości na kolejne tego typu konkursy, także dla „nie klientów sklepu”…

…oraz firmę BSM, która funduje voucher o wartości 150 zł na swoje produkty. BSM produkuje wysokiej jakości, gotową roślinność modelarską do dioram, a ich wytwory znajdują uznanie na całym świecie. W ofercie między innymi: drzewa, krzewy, kępy traw, oraz nowość – fantastyczne, samoprzylepne maty trawiaste.

*Warunkiem przystąpienia jest wykorzystanie w konkursie przynajmniej jednego, dowolnie wybranego produktu zakupionego w naszym sklepie: www.sklep.modelarskiświat.pl . Może to być nawet farbka użyta do malowania, pędzelek, pęseta, użyty aerograf czy model – nie ma to znaczenia. Zakupione produkty mogą być z dowolnego okresu czasu, co oznacza, że dotychczasowi klienci również mogą wystartować, o ile użyją produktu który zakupili. Laureaci poprzednich konkursów na grupie także mogą wystartować jako produkt używając model, który wygrali poprzednio.

Konkurs trwa od 7.07.2018 do „mikołajek” tj 6.12.2018r.

Wstęp:

Ruszamy z pierwszym tego typu i mam nadzieje nie ostatnim, grupowym konkursem na najlepiej wykonaną pracę, honorowaną prawdziwym pucharem – zwycięzca otrzyma pamiątkę na całe życie.

A właściwie to trzech zwycięzców, gdyż rozdamy 3 puchary: dla pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkursie! Puchary będą się różnić rozmiarem (największy dla miejsca pierwszego, mniejszy dla drugiego i najmniejszy dla trzeciego), a każdy z nich otrzyma dedykowaną tabliczkę z imieniem i nazwiskiem zwycięzcy! (puchary zostaną wykonane na zamówienie wraz z tabliczkami imiennymi po ogłoszeniu wyników, zdjęcie jest poglądowe)

Ponadto laureat miejsca:

I-go: otrzyma bon rabatowy na zakupy w naszym sklepie w wysokości 70zł oraz dyplom pamiątkowy

II-go: otrzyma bon rabatowy na zakupy w naszym sklepie w wysokości 30zł oraz dyplom pamiątkowy

II-go: otrzyma bon rabatowy na zakupy w naszym sklepie w wysokości 20zł oraz dyplom pamiątkowy

jeśli startujących będzie więcej, miejsca od 4 do 10 nagrodzimy dyplomem pamiątkowym.

Temat konkursu:

„What if? Best weathered model”

– czyli co gdyby… wojna się nie skończyła w 1945 roku. Jak mógłby wyglądać pojazd, samolot, okręt, budynek, scena, żołnierz, gdyby wojna trwała jeszcze wiele lat, a sprzęt i miejsca były by jeszcze bardziej nadszarpnięte zębem czasu i wojny. Jeszcze bardziej wyeksploatowane, podniszczone…Może być to jeden model lub cała diorama.

Tematyka konkursu daje szerokie pole do popisu dla wyobraźni i możliwości stosowania różnych technik odwzorowywania zniszczeń, śladów eksploatacji. Nietrzymanie się ram czasowych, daje możliwości ograniczone tylko wyobraźnią. Warunek: model musi być modelem sprzętu, lub konstrukcji używanej faktycznie w czasie II wojny światowej – lub uwaga! Konwersją lub składakiem tychże konstrukcji.

Dopuszcza się składanie konstrukcje z czasów z IIWŚ z konstrukcjami z lat późniejszych.

Oznacza to, że dopuszcza się zrobienie np. czołgu z wieżyczką z samolotu myśliwskiego, samolotu z dodatkowym uzbrojeniem pochodzącym z innego samolotu czy pojazdu itp. Itd., bunkra z wieży czołgu, budynku z zasiekami…

No właśnie.. dopuszcza się także modele dioram, budynków lub podobne, przedstawiające założenia tematu konkursu i swoim wyglądem nawiązujące do epoki.

Nie czepiamy się nieszablonowych malowań: kto wie, jakie barwy były by stosowane po pewnym czasie, zwłaszcza w obliczu opłakanej sytuacji materialnej różnych stron konfliktu. Malowano by czym popadnie, byle powstrzymać choć na chwilę korozję? Jesteśmy za.

Liczy się efekt i pomysłowość.

Można wystawić do konkursu dowolną ilość modeli.

Zasady zwycięstwa:

Oceniamy całokształt tj: wykonanie, pomysł i weathering czyli efekty brudzenia, postarzania. Zwycięzcy zostaną wybrani w ankiecie grupowej. Największą ilością głosów przyznajemy I miejsce, potem II, III .

Zasady udziału w konkursie – warunki konieczne aby się kwalifikować:

 • – konkurs przeprowadzamy na grupie Fb, więc członkowie tam publikują przebieg i finał pracy,
 • – na grupie tworzymy 1 (słownie: jeden) post o tagu: #konkurs what if? – i to w nim publikujemy postępy jako KOMENTARZE do tego postu. 1 post per jeden model oczywiście, jeśli ktoś wystawia więcej, to tworzy kolejny post do drugiego modelu,
 • – galerie i zdjęcia dodajemy na schludnym tle. Niespełnienie tego wymogu to dyskwalifikacja. Tłem może być kartka papieru, mata modelarska, czysty blat. Nie: schody, Twój obiad, dywan, bałagan na biurku itp…
 • zaczynamy od wstawienia ramek modelu, lub surowców dla dioram, oraz produktu ze sklepu (dopuszczamy modele dopiero co zaczęte ale w ramach rozsądku),
 • – jw. czyli konieczne użycie minimum jednego, nawet drobnego produktu ze sklepu www.sklep.modelarskiświat.pl
 • model lub diorama musi nosić wyraźne ślady eksploatacji czyli zrobiony tzw. Weathering,
 • – model musi być modelem sprzętu z okresu IIWŚ, ale przedstawiać jego odwzorowanie w hipotetycznym, późniejszym czasie niż lata wojny,
 • – wymagany jest opis i przedstawienie założeń czy pomysłu modelarza,
 • – model musi być skończony do Mikołajek czyli do 6.12.2018,

Wyłonienie zwycięzcy konkursu What if?:

Wszystkich zakwalifikowanych do „finału” po krótce przypomnimy, pokażemy galerie końcowe i zrobimy ankietę. Wygrywają osoby z najwyższą liczbą głosów. Powodzenia.

Przypominam, że dodatkowo i niezależnie, firma BSM, dla autora najlepszej jego zdaniem pracy, ufunduje voucher na jej produkty o wartości 150 zł, na zamówienie w sklepie BSM. Ich produkty możecie zobaczyć w poniższym pokazie slajdów:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 komentarze

 1. […] What if? War is not end: I mistrzostwa o puchar Modelarskiego Świata ! […]

 2. […] What if? War is not end: I mistrzostwa o puchar Modelarskiego Świata ! […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline