fbpx
БЛОГ: Моделирање од позадината

Делот за блогот: лекции за моделирање, упатства, водичи, интересни факти.

Оди
Продавница за малопродажба: МОДЕЛЕРИ СВЕТСКИ ПРОИЗВОДИ

Продавница за малопродажба со понудата на нашата марка: производи со највисок квалитет за моделирање.

Оди
КАДЕ ДА КУПАМ

Список на официјални продавници и продавачи на големо со понуда на Modellers World

Оди

Категории на блогови

За полесно навигација во блогот, записите на него се групираат според следниве блокови:

Временски модели

Презентација на техниките на нечистотија и траги на абење на моделот. Работа со моделот од сцената на изгледот на играчката до создавање илузија на реалноста.

Прелистајте
Водичи за моделирање

Сè за основната работа на моделот. За лепење, обработка и сликање, според нашата максима: изработка на модел од нула.

Прелистајте
Работилница: со модел од А до Ш

Однос на работа со моделот од првото сечење до последната галерија. 

Прелистајте
Trivia 

Блог дел посветен на моделирање теми: колони, извештаи, интервјуа. Извештаи од моделирање настани. Малку за војската.

Прелистајте
Тестови и презентации

Презентација на кутии пред лепење, тестови на хемикалии и додатоци за моделирање. Она што го ставаме во рака, објективно и до крај.

Прелистајте
Галерија на завршени дела

Конечни галерии на готови проекти. Сите модели на кои работев и кои беа успешно завршени имаат место во овој дел.

Прелистајте
Вести 

Што има ново во светот на Моделарски. Сè за тоа што се менува и се случува на страниците на веб-страницата, но и за новостите и најавите за пазарот.

Прелистајте
Направи сам: Изработка на сам модел

Во овој дел, ви претставуваме домашни мали додатоци, гаџети и уреди корисни за моделирање и самодоверба.

Прелистајте

Најнови записи во блогот

За што пишуваме во моментов, за што работиме:

НАФТА WASH упатство за атмосферски влијанија

Валкано масло Wash 'ami acc. мајстор Мирек Серба

Масло Wash ова се нашите производи на кои сме особено горди. Кој е Мирослав Срба на полската манекенска сцена, нема потреба од објаснување. Проклето талентиран човек, визионер во манекенството и модел со огромна [...]

Прочитај повеќе

Преглед од Grot Orderly

Ви благодариме на авторот и ве покануваме да го следите во медиумите: PAYPAL ME: https://paypal.me/Zigmunth ПАТРОНИТ: https://patronite.pl/GrotOrderly SKLEPIK CUPSELL: http: //grotorderly.cupsell. pl / ДИСКОРД ЛИНК: https://discord.gg/jxzq2rx СТРАНИЦА НА ФЕЈСБУК: http://www.facebook.com/GrotOrderly БЛОГ НА БЛОГСПОТ: http://www.grotorderly.pl

Прочитај повеќе

Нов филм на каналот Агтом

Денес, доцна во ноќта, леташе уште едно видео на каналот Агтом од конструкцијата на резервоарот 7TP - IBG 1:35, вести од шталата на IBG. Томек ја претстави техниката на нанесување на боја wash воздушна четка. Ви благодариме што избравте [...]

Прочитај повеќе

Најпопуларни записи

Проверете за што читаат најмногу нашите претплатници на нашата веб-страница:

Примена на пигменти на модели

компендиум на знаење

Како да направите тапацир на модел Како да направите тапацир на модел

техника тапацир на сунѓер - едноставна и ефикасна!

Организатори на работилницата од Хоби Зона

вреди, зарем не вреди? - Преглед

'Рѓа на пригушувачот

како брзо и лесно да се постигнат интересни ефекти врз моделот

Сила во групата

Дали имате профил на Фејсбук? Придружи се на нашата група  Фанови за моделирање и метеоролошки услови!

Да се ​​биде во заедницата е одлична можност да се претставите, да побарате инспирација и да побарате совет. Направете познаници за моделирање, следете и вклучете се во дискусиите. Запомнете, кој не поставува прашања, не стекнува знаење. Организираме и циклични натпревари со награди и Светски шампионати во моделирање во групата.

Препораки

Еве што велат тие за нас:

Јас дефинитивно го препорачувам. Парче добра работа, стручен совет, градежни планови и прекрасни галерии на секое ниво на унапредување на моделирањето.

Стефан Ајси

Мислење од Фејсбук

Најдоброто во ПЛ! Веб-страница, продавница, многу добра понуда. Препорачувам да се вклучите во групата, повисока култура.

Михаш Дроздовски

Мислење од Фејсбук

Одлична и многу интересна група со многу интересни идеи

Кристијан Шјотка

Мислење од Фејсбук

Неколку зборови за авторот

Изработката на модели е окупација што ме трошеше од моето детство. Јас постојано ја развивам мојата страст, што го создаде Моделарскиот свет: свет каде што можам да го комбинирам своето хоби со мојот професионален живот. Каде што квалитетот е приоритет, а изговорите не доаѓаат предвид.

Михаж Вишњевски

Сопственик на компанијата Моделарски Швијат

Повеќе за компанијата